Cheminės žarnos

Kjemikalieslanger

Cheminės žarnos – bendra informacija

Cheminės žarnos skirtos skystiems organiniams ir neorganiniams chemikalams (rūgštims ir šarmams, druskų tirpalams, dažams ir lakams, tirpikliams ir kt.) Pernešti chemikalus chemijos pramonėje, skystiems chemikalams perkelti ir pakrauti bei iškrauti (pvz., cisternose, geležinkelio cisternose, IBC konteineriuose), įvairiems technologiniams procesams chemijos, maisto, farmacijos pramonėje, daugeliui kitų pramonės procesų, taip pat laboratorijose. Vidinis žarnos sluoksnis turi būti pakankamai atsparus cheminei korozijai.

Norint parinkti tinkamą žarną pagal jos atsparumą cheminėms medžiagoms, būtina surinkti šiuos duomenis: terpės (žarnos perduodamos medžiagos) tipas, jos būsena (pvz., skystis, dujos), medžiagos koncentracija ir temperatūra, darbinis slėgis. Cheminės medžiagos saugos duomenų lapas yra labai svarbus norint tinkamai parinkti žarną. Patikrinkite, ar nėra statinio krūvio susidarymo pavojaus, ypač dirbant nustatytoje potencialiai sprogioje zonoje.

Tinkamo parinkimo principai pateikti techninės informacijos skyriuje “Žarnų ir jungiamųjų detalių parinkimas atsižvelgiant į atsparumą cheminėms medžiagoms” ir medžiagų atsparumo cheminėms medžiagoms lentelėse (žr. priedus ir skyrių TECHNINĖ INFORMACIJA).

Žarnos pasirinkimą cheminei medžiagai visada patvirtinkite "Tubes International"!

Vidinis cheminių medžiagų žarnų sluoksnis paprastai gaminamas iš EPDM arba EPM gumos, vitono, poliamido, polietileno UPE, fluoropolimerų (PTFE, PFA, MFA, FEP). Jos sutvirtinamos tekstiline virvele arba pynele, prireikus – plieninės vielos spirale, jei tai siurbimo tiekimo žarnos. Išorinis sluoksnis pagamintas iš išorės veiksniams atsparios gumos.

Cheminėms žarnoms skirtos jungtys ir jungiamosios detalės (žr. PRAMONINĖS JUNGTYS) turi būti atsparios korozijai taip pat, kaip ir jų sandarinimas. Jungtys montuojamos naudojant sliekinius spaustuvus, varžtinius sraigtinius spaustuvus arba užspaudžiamos gnybtais.

Kitos cheminėms medžiagoms pernešti tinkamos žarnos gali būti siūlomos šiose grupėse: bendrosios paskirties žarnos, maisto produktų žarnos, naftos produktų žarnos, kanalinės žarnos, kompozitinės ir metalinės žarnos, PTFE ir silikoninės žarnos, vamzdeliai peristaltiniams siurbliams ir “Tygon” vamzdeliai, taip pat DIDŽIOJO PAJĖGIMO SKYRIAUS termoplastinių žarnų grupėje.

Cheminių žarnų naudojimas apima:

  • cheminių medžiagų iškrovimas ir pakrovimas į transporto cisternas (pvz., padėklų konteinerius,
    autocisternas ir geležinkelio cisternas) substancjami chemicznymi;
  • chemijos, maisto, farmacijos, kosmetikos, biotechnologijų ir kt. pramonėje;
  • pildymo ir ištuštinimo pakavimo
  • laboratorijos

Cheminės žarnos naudojamos kaip gatavos, sukomplektuotos lanksčios žarnos su jungtimis, skirtos
griežtai apibrėžtai terpei, montavimo vietai ir eksploataciniams parametrams, taip pat kaip laisvos žarnos,
montuojamos ant technologinės įrangos jungčių ir atšakų.

Žarnos, tinkamos tam tikro diapazono cheminėms medžiagoms, taip pat yra kituose skyriuose PRAMONINĖS ŽARNOS skyrius.
Tai visų pirma:

  • Naftos produktų žarnos – skirta naftos chemijos produktams: kurui, alyvoms, angliavandeniliams ir jų mišiniams, neapdorotai naftai ir skystam asfaltui. Pagaminti iš įvairių medžiagų: PVC žarnos, nitrilo gumos (NBR) žarnos, žarnos iš vitono arba poliakrilato mišinių. Platus pritaikymo spektras: nuo paprastų universalių žarnų ir degalų pakrovimo / iškrovimo žarnų iki specializuotų žarnų, skirtų žalios naftos gavybai.
  • PTFE žarnos – žarnos, pagamintos iš lygaus arba gofruoto PTFE vamzdžio su nerūdijančiojo plieno arba polimerinio pluošto pynele, dažnai su lygiu silikono arba kito elastomero dangteliu. Dėl unikalių PTFE savybių jos yra atsparios beveik visoms cheminėms medžiagoms ir palyginti aukštai temperatūrai. Iš jų galima gaminti visiškai chemiškai atsparias jungiamąsias detales su PTFE įdėklu. Dažnai naudojamos chemijos, naftos chemijos, maisto ir farmacijos pramonėje.
  • Sudėtinės žarnos – žarnos, sudarytos iš kelių sluoksnių audinio ir plėvelės iš įvairių termoplastinių medžiagų, suvyniotų tarp spiraliniu būdu susuktų išorinių ir vidinių vielų. Audinių ir plėvelės medžiagų (polipropileno, poliamido, PTFE, ECTFE ir kt.) sudėtis užtikrina atsparumą degalams ir cheminėms medžiagoms. Žarnos yra labai lengvos ir labai lanksčios. Jos paprastai naudojamos cheminių medžiagų ir degalų pakrovimo ir iškrovimo operacijoms kelių ir geležinkelių transporte bei uostuose.
  • Bendrosios paskirties žarnos –  pagaminti iš PVC, poliuretano arba gumos. Skirti universaliam naudojimui, orui ir vandeniui. Daugelis šių žarnų tinka lengvoms cheminėms medžiagoms: atskiestoms rūgštims ir šarmams, aušinimo skysčiams, valymo priemonėms, trąšoms, augalų apsaugos priemonėms ir nuotekoms. Kai kurios iš jų gali būti naudojamos degalams ir alyvoms. Lengviesiems chemikalams tinkamos žarnos taip pat pateiktos skyriuje “Vandens ir oro žarnos”.
  • Ortakiai ir vėdinimo žarnos – lengvos, lanksčios žarnos, dažnai didelio skersmens, skirtos dujoms, dulkėms ir drožlėms ištraukti. Šiai grupei priskiriamos chemiškai atsparios žarnos, skirtos agresyviems garams ir dujoms ištraukti. Jos paprastai gaminamos iš folijos arba impregnuotų audinių, naudojant chemiškai atsparias medžiagas: polietileną, polipropileną, vitoną, hipaloną, PTFE. Sustiprinti plieninės vielos spirale arba lakštinio metalo spirale.
  • TYGON® ir VERSILON™ vamzdžiai – unikalaus tipo žarnos, pagamintos iš patobulinto PVC, elastomerų ir polimerų. Tai nedidelio skersmens ekstruzinės žarnos be sutvirtinimo arba su pynele, pagamintos iš aukščiausios kokybės ir grynumo medžiagų pagal unikalias formules, paprastai skirtos nedideliam darbiniam slėgiui. Naudojamos laboratorinėje technikoje, peristaltiniuose siurbliuose ir produktams, įskaitant agresyvias chemines medžiagas, dozuoti.

Aukšto slėgio žarnos chemikalams žr. skyrius. PNEUMATIKOS skyriuje taip pat yra daug mažo slėgio, nesustiprintų, cheminėms medžiagoms atsparių polimerinių žarnų skyrius.

Renkantis žarną svarbu nustatyti terpę – cheminę medžiagą, kurią perneša žarna, jos savybes ir keliamus pavojus. Cheminės medžiagos turi bendrinius pavadinimus, cheminius pavadinimus ir chemines formules. Geriausiai cheminę medžiagą galima identifikuoti pagal klasifikacijos (registracijos) numerį. Yra daug klasifikavimo sistemų pagal skirtingus reglamentus. Universaliausias yra CAS numeris, naudojamas visame pasaulyje. Pavyzdys:

cheminės medžiagos pavadinimas cheminė formulė CAS-Nr REACH-registracijos numeris Indekso Nr EU-Nr
etanolis, etilo alkoholis, spiritas, … C2H5OH 64-17-5 01-2119457610-43-xxxx 603-002-00-5 200-578-6

Saugos duomenų lapas yra vienas geriausių informacijos apie cheminę medžiagą ir jos savybes šaltinių. Saugos duomenų lape pateikiami tikslūs duomenys apie cheminės medžiagos sudėtį, jos klasifikaciją, fizikines ir chemines savybes, pavojaus identifikavimą, saugaus laikymo sąlygas, transportas ir daug daugiau. Saugos duomenų lapas (SDS) privalomas visoms pavojingoms medžiagoms ir toms, kurioms netaikomos išimtys. Pavojingos cheminės medžiagos klasifikuojamos pagal pavojingumo tipus. Viena cheminė medžiaga gali kelti kelių rūšių pavojų. Pavojų tipai žymimi simboliais ir žymimi piktogramomis pagal Visuotinai suderintą cheminių medžiagų klasifikavimo ir ženklinimo sistemą (GHS).

PAVOJINGŲ MEDŽIAGŲ PAVADINIMAI PAGAL GHS
ikona wybuchowe ikona latwopalne ikona utleniajace ikona toksyczne ikona zagrozenie dla zdrowia ikona gaz pod cisnieniem ikona zrace ikona zagrozenie dla srodowiska ikona toksyczne drazniace
sprogus degus oksiduoja ntis toksiškas pavojus sveikatai slėginės dujos ėsdinančios pavojus aplinkai toksiškas pavojingos medžiagos
Slėginių įrenginių direktyvą (PED)
2014/68/ES kitos medžiagos pagal
Slėginių įrenginių direktyvą
(PED) 2014/68/ES

PED – Slėginės įrangos direktyva 2014/68/ES taikoma visiems slėginiams mazgams, kurių didžiausias darbinis slėgis didesnis nei 0,5 bar. Joje apibrėžiamos klasifikavimo taisyklės, atsižvelgiant į agregato skersmenį, slėgį ir terpę. Priklausomai nuo kategorijos, agregatai gaminami pagal patikimos inžinerinės praktikos (SEP) reikalavimus ir jiems nereikia CE ženklo, arba (I, II ir aukštesnės kategorijos) jiems reikia CE ženklo. CE kategorijoms priskiriamų mazgų gamybą lemia tai, ar mazgo gamintojas atitinka tam tikrus reikalavimus (pvz., bandymus), ir gali prireikti išorės (notifikuotosios) įstaigos dalyvavimo. Slėginės įrangos direktyvos reikalavimų privaloma laikytis Europos Sąjungoje cheminėms medžiagoms skirtiems slėginių žarnų mazgams.

Tam tikrais atvejais lanksčiųjų žarnų sąrankoms gali būti nustatyti specialūs reikalavimai, ypač cheminėms medžiagoms skirtų žarnų sąrankoms. Cheminių medžiagų pakrovimas ir iškrovimas bei transportavimas gamykloje arba tarp pramonės įmonių – tai didžiulė lanksčių žarnų sąrankų taikymo sritis. Cheminių medžiagų vežimą ir pakrovimą bei iškrovimą reglamentuoja tarptautinės taisyklės (ADR – vežant keliais ir RID – vežant geležinkeliais). Be šių taisyklių, šalyse taip pat galioja atskiros kelių ir geležinkelių cisternų, pripildymo ir ištuštinimo įrenginių bei jų įrangos, įskaitant lanksčiąsias žarnas, priežiūros taisyklės. Lenkijoje pakrovimo ir iškrovimo žarnų mazgai, užpildymo ir ištuštinimo įranga turi atitikti atitinkamų taisyklių reikalavimus, o jų priežiūrą vykdo Transporto techninė priežiūra (TDT).

reiškiniui aprašymas poveikis – pavojaus prevencija
CHEMINĖ KOROZIJA • žarnos medžiaga sugeria terpę ir išbrinksta.
• žarnos medžiaga ištirpsta terpėje
• žarnos medžiaga reaguoja su terpe
• išplaunami priedai
žarnos susilpnėjimas, nuotėkis, galimas plyšimas žarnos medžiaga, tinkama terpei ir poveikio laikui
STATINIAI ĮKAŽAI dėl terpės tekėjimo susidaro elektrostatiniai krūviai, kurie kaupiasi žarnos sienelėje elektros iškrova (“kibirkštis”), užsidegimas arba sprogimas žarnos, pagamintos iš antistatinių arba laidžių medžiagų – priklausomai nuo reiškinio atsiradimo rizikos ir galimo poveikio
PERMEACIJA terpė (paprastai dujinė) lėtai prasiskverbia pro žarnos sienelę į išorę arba kaupiasi po vidiniu sluoksniu, sudarydama pūsles. pavojingos terpės (pvz., nuodingos ar sprogstamosios) prasiskverbimas į išorę arba žarnos sunaikinimas dėl pūslių Žarnos medžiaga ir jos konstrukcija, mažai pralaidi terpei – priklausomai nuo reiškinio atsiradimo rizikos ir galimo poveikio; išorinio sluoksnio prispaudimas, kad būtų išvengta susidarymo pūslių

c8be8cac budowa weza chemicznego

  1. vidinis sluoksnis – EPDM, EPM, FKM, poliamidas, UPE polietilenas, fluoropolimerai (PTFE, PFA, MFA, FEP).

  2. stiprinimas – virvė arba tekstilės pynutė; plieninė spiralė (viena arba kelios), skirta siurbimo žarnoms;
  3. išorinis sluoksnis – medžiaga, atspari išorės veiksniams

EN 12115 gjelder krav til slanger av gummi og termoplastiske materialer for væsker og gasser. Standarden skiller mellom to typer slanger for kjemikalier med et arbeidstrykk på opptil 10 bar og en temperatur på opptil + 65ºC:

  • D tipas: pristatym as;
  • Tipas SD: siurbimo našumas (vakuumas iki 0,8 bar pagal standartą ), o pagal elektrines savybes abu tipai gali būti:
  • M– ištisinis elektros laidas (su varine viela)
  • – elektrai laidus (laidi guma; R ≤ 106 Ω)
  • M/T – ištisinė elektra ir varža per žarnos sienelę ≤ 109
  • Ω/T – laidi elektrai ir su varža per žarnos sienelę ≤ 109

Standarte nustatyti tam tikri reikalavimai žarnoms ir sukomplektuotiems žarnų mazgams, įskaitant vidinį ir išorinį skersmenį, mažiausią lenkimo spindulį, ženklinimą, bandymus ir kt. Cheminių medžiagų žarnų saugos koeficientas pagal EN 12115 yra ne mažesnis kaip 4 (t. y. esant didžiausiam 10 bar darbiniam slėgiui, trūkimo slėgis yra ne mažesnis kaip 40 bar). Bandomasis slėgis yra 1,5 x darbinis slėgis. Standarte nurodytos vidinio sluoksnio medžiagos: NBR, NR, IIR, EPDM, CSM arba FKM (Viton) guma, PE/UPE (polietilenas) termoplastinis polimeras ir fluoropolimerai (pvz., PTFE, PFA, FEP). Jame taip pat nurodomas medžiagų cheminis atsparumas pagal CAS klasifikaciją. Be EN 12115 žarnų, daugelis cheminėms medžiagoms skirtų žarnų tipų atitinka tik kai kuriuos standarto reikalavimus arba yra skirtos skirtingoms reikmėms.

EN 16643 standartas nustatomi specialūs reikalavimai nesurištoms žarnoms ir žarnų sąrankoms, skirtoms skystosioms arba dujinėms cheminėms medžiagoms su fluoroplastiniu įdėklu (pvz., PTFE), kai atskiri žarnos sluoksniai: vidinis sluoksnis, armatūra (pynutė), išorinis sluoksnis nėra glaudžiai sujungti (surišti, vulkanizuoti) tarpusavyje. Tokia konstrukcija būdinga daugumai PTFE žarnų.

Katalogas
Atsisiųsti

Pardavimų tinklas
Patikrinkite

Užklausa
Siųsti

Produktų sąrašas:

kjemisk slange

Cheminės žarnos lengvoms cheminėms medžiagoms

kjemikalieslanger

Vidutinio agresyvumo cheminėms medžiagoms skirtos cheminės žarnos

slanger for aggressive kjemikalier

Agresyvių cheminių medžiagų cheminės žarnos

kjemiske ledninger

Cheminės žarnos, atitinkančios griežtus higienos standartus

Atex-sertifisert slange

Cheminės žarnos potencialiai sprogioje zonoje (ATEX)

PTFE kjemisk slange

PTFE cheminių medžiagų žarnos

Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?

Skambinkite mums: +370 52 639 372 arba rašykite mums el. paštu: vilnius@tubes-international.com