Sudėtinės žarnos ir jungiamosios detalės

Sudėtinės žarnos ir jungiamosios detalės

Sudėtinės žarnos ir jungiamosios detalės – bendra informacija

Kompozitinės žarnos ir žarnų mazgai yra itin lengvi ir lankstūs. Unikalią žarnos konstrukciją sudaro keli audinio ir plėvelės sluoksniai, pagaminti iš įvairių medžiagų ir kaip juostos spirališkai suvynioti tarp dviejų plieninės vielos spiralių, esančių žarnos viduje ir išorėje. Visa tai sudaro sandarią, slėgiui ir vakuumui atsparią ir kartu lengvą bei lanksčią struktūrą – žarnos sienelę.
Žarnų tipus galima lengvai suderinti su medžiagos, kuri turi būti transportuojama, tipu, nes jos gaminamos iš skirtingų rūšių plėvelės ir audinių, pasižyminčių skirtingomis savybėmis (polipropileno, poliamido, ECTFE, poliesterio, stiklo pluošto arba aramido pluošto), ir vielos spiralių, pagamintų iš skirtingų medžiagų (cinkuoto plieno, nerūdijančiojo plieno, aliuminio). Šį asortimentą sudaro: cheminių medžiagų kompozicinės žarnos (taip pat labai agresyvioms cheminėms medžiagoms), naftos ir degalų kompozicinės žarnos, suskystintų dujų kompozicinės žarnos, koncentruotų alkoholių kompozicinės žarnos ir t. t. Jos naudojamos kelių ir geležinkelių transporte pakraunant ir iškraunant autocisternas arba geležinkelio cisternas, įrengtos pakrovimo ir iškrovimo terminaluose, uostų terminaluose, taip pat medžiagoms transportuoti pramoniniuose procesuose.

Žarnos naudojamos ir tiekiamos kaip sukomplektuoti žarnų mazgai, išbandyti slėgiu, su įvairiomis jungtimis ir movomis. Visi pakrovimo ir iškrovimo žarnų mazgai, kuriems taikomas transporto ministro reglamentas, gaminami pagal Transporto techninės priežiūros (TDT) reikalavimus ir tiekiami su TDT kokybės sertifikatu. Krovimo ir iškrovimo sudėtinės žarnos montuojamos ant krovimo ir iškrovimo įrenginių degalų saugyklose, degalų sandėliuose ir pramonės įmonių degalų pakrovimo ir iškrovimo stotyse.

Kompozitinės žarnos yra specifinės, sudėtingos konstrukcijos, visiškai besiskiriančios nuo įprastinių žarnų (pvz., guminių, plieninių žarnų). Vidinė spiralė užtikrina žarnos vakuuminį tvirtumą. Ant žarnos uždėti audinio ir folijos sluoksniai sandarina ir sutvirtina žarną ir, priklausomai nuo versijos, yra skirtingų medžiagų derinys. Šis sprendimas užtikrina didelį atsparumą slėgiui, cheminėms medžiagoms ir temperatūrai bei lankstumą. Tinkamai parinkus šias medžiagas užtikrinamas atsparumas cheminėms medžiagoms, temperatūrai ir slėgiui. Išorinė spiralė suriša visus komponentus, suteikdama atsparumą dilimui ir mechaninėms traumoms.

  1. vidinė spiralė
  2. audinio sluoksnis
  3. folijos sluoksnis
  4. audinio sluoksnis
  5. danga
  6. išorinė spiralė
Sudėtinės žarnos ir jungiamosios detalės

Dėl specifinės konstrukcijos ir sudėtingos užspaudimo technologijos kompozitinės žarnos tiekiamos tik kaip surenkamos žarnos, užbaigiamos įvairiomis galinėmis jungtimis (vidiniais sriegiais, išoriniais sriegiais, flanšais, cisternų jungtimis, TW jungtimis, CAMLOCK jungtimis ir t. t.). Labai agresyvioms cheminėms medžiagoms naudojami nerūdijančiojo plieno galai, padengti ECTFE (fluoro polimeru, panašiu į tefloną). Yra speciali ugniai atspari FIRESAFE žarnos versija – kreipkitės į Tubes International.

Kompozitinės žarnos suprojektuotos ir pagamintos laikantis aukštų standartų ir atitinka įvairius tarptautinius ir JAV standartus. Tarp jų yra šie:

  • EN 13765:2018 nustatyti tam tikri reikalavimai termoplastinėms (nevulkanizuotoms) daugiasluoksnėms žarnoms ir žarnoms, skirtoms angliavandeniliams, tirpikliams ir cheminėms medžiagoms perduoti, įskaitant: vidinį skersmenį, didžiausią darbinį slėgį, mažiausią lenkimo spindulį, darbinės temperatūros diapazoną, elektrines savybes ir kt. 1 tipo žarnos tinka garams, o 2, 3 ir 4 tipo žarnos – skystoms terpėms.
  • IGC kodeksas – (išplėstinis šios santrumpos pavadinimas yra Tarptautinis suskystintas dujas nesupakuotais kroviniais gabenančių laivų konstrukcijos ir įrangos kodeksas) – tai Tarptautinis suskystintas dujas nesupakuotais kroviniais gabenančių laivų konstrukcijos ir įrangos kodeksas. Šias taisykles 1983 m. priėmė TJO (Tarptautinė jūrų organizacija). Didelio galingumo žarnos, skirtos okeaniniams laivams, gali būti patvirtintos pagal TJO kodekso, BCH ir IBC reikalavimus.
  • IBC kodeksas – tarptautinis standartas, kuriame pateikiami pavojingų cheminių medžiagų ir kenksmingų skystų medžiagų vežimo jūra nefasuotais kroviniais reikalavimai.
    USCG (Jungtinių Valstijų pakrančių apsaugos tarnyba) – jūrų srityje – federalinė agentūra, atsakinga už jūrų saugumą ir aplinkos apsaugą uostuose ir jūrų keliuose.
  • AS 2683-2000 – Šis Australijos standartas nustato reikalavimus žarnoms ir žarnų mazgams, skirtiems žalios naftos ir naftos produktų (išskyrus suskystintas naftos dujas) pernešimui, kai produktų temperatūra yra iki +65°C, o aplinkos temperatūra – nuo -20°C iki +55°C.
Renkantis medžiagas pagal atsparumą cheminėms medžiagoms (medžiagas, kurios tiesiogiai liečiasi su pernešama terpe), svarbu atsižvelgti į žarnos vidinio sluoksnio ir vidinės spiralės medžiagą. Taip pat svarbu atsižvelgti į išorinės aplinkos korozinį poveikį, pavyzdžiui, druskos rūgšties garus, tuomet svarbu atsižvelgti į dangos ir išorinės spiralės medžiagų atsparumą.

rodyklės ženklai vidinė spiralė medžiaga išorinė spiralė
GG cinkuotas plienas cinkuotas plienas
AG aliuminis cinkuotas plienas
AA aliuminis aliuminis
PG dengtas polipropilenu cinkuotas plienas
NG nailonu dengtas plienas cinkuotas plienas
SG AISI 316 plienas cinkuotas plienas
PS polipropilenu dengtas plienas AISI 316 plienas
SS AISI 316 plienas AISI 316 plienas
PP polipropilenu dengtas plienas polipropilenu dengtas plienas
audinys ir folijos medžiaga
polipropilenas
poliamidas
PTFE
ETFE (ECTFE)
poliesteris
aramidinis pluoštas
stiklo pluoštas

Kadangi vis dažniau naudojami biodegalai, labai svarbu teisingai parinkti šiai paskirčiai tinkamą žarną. Visų pirma biodyzelino sudėtyje yra tokių komponentų kaip augalinio aliejaus esteriai, kurie daro žalingą poveikį elastomerams ir plastikams, naudojamiems žarnoms ir sandarikliams (nitrilui, polipropilenui, PVC ir kitiems). Be to, kai kurios metalinės medžiagos, naudojamos gaminant galines jungtis ir įrangą, neigiamai veikia degalų savybes. Žalvaris, bronza, varis, švinas, alavas ir cinkas gali pagreitinti degalų oksidacijos procesus ir, reaguodami su degalų komponentais, sudaryti netirpias nuosėdas arba gelius. Todėl reikėtų vengti naudoti variu legiruotus, lituotus ar cinku dengtus galus. Vietoj jų rekomenduojama naudoti jungiamąsias detales ir įrangą, pagamintą iš aliuminio, nerūdijančiojo plieno arba necinkuoto anglinio plieno. DANOIL9 ir AEROSTAR žarnos rekomenduojamos naudoti naudojant biokurą.

Elektrinis laidumas užtikrinamas vidinės spiralės ir išorinės spiralės bei galo kontaktu (tiesioginiu, per įvorę, antielektrostatinį kabelį ir laidžią guminę tarpinę). Varža tarp žarnos galų pagal standartą EN 13765:2018 neviršija 1 Ω/m (2,5 Ω/m, kai DN <50). Suskystintų dujų žarnoms pagal EN 13766:2003 ne didesnė kaip 10 Ω.

Lentelėse nurodytas darbinis slėgis yra didžiausias leistinas darbinis slėgis. Saugos koeficientas yra 4:1, esant +20°C temperatūrai (HEAVY DUTY, CRYOGENIC: 5:1). Kuo aukštesnė darbinė temperatūra, tuo mažesnis darbinis slėgis. Reikia patvirtinti, kad žarnos naudojamos aukštesnėje nei +60°C temperatūroje. Nerekomenduojama naudoti žarnų esant ekstremaliam slėgiui, temperatūrai ir lenkimo spinduliui. Teisingą ir galutinį žarnos pasirinkimą konkrečiam taikymui visada turėtų raštu patvirtinti Tubes International.

Visų tipų kompozitinės žarnos gali būti gaminamos FIRESAFE nedegios versijos. Ji turi papildomus šilumą atspindinčius ir ugniai atsparius sluoksnius, kurie užtikrina, kad žarna tam tikrą laiką išlaikytų vientisumą ir srauto tęstinumą, kad būtų galima imtis neatidėliotinų veiksmų. Atlikus bandymus, FIRESAFE žarna, pripildyta aviacinių degalų, ilgiau nei 30 minučių išlaikė vientisumą liepsnose +800°C temperatūroje ir net +1200°C temperatūroje neužsidegė. Be to, praėjus tam tikram laikui nuotėkis per žarnos sienelę prarandamas palaipsniui, be staigaus plyšimo ar išsiveržimo, todėl galima vykdyti gaisro gesinimo ir gelbėjimo operacijas.

Katalogas
Katalogas

Pardavimų tinklas
Patikrinkite

Užklausa
Siųsti

Kompozitinės kuro žarnos

Kompozitinės kuro žarnos

Kompozitinės biofuel žarnos

Kompozitinės biofuel žarnos

 Kompozitinės kuro linijos tanklaiviams

Kompozitinės kuro linijos tanklaiviams

Kompozitinės cheminės žarnos

Kompozitinės cheminės žarnos

Kompozitinės žarnos specialiai paskirčiai

Kompozitinės žarnos kriogeniniams skysčiams

Kompozitinės žarnos kriogeniniams skysčiams

Kompozitinės LPG (suskystintų naftos dujų) žarnos

Kompozitinės žarnos aukštoms temperatūroms iki +160°C

Kompozitinės žarnos aukštoms temperatūroms iki +160°C

Poliuretano žarnų spaustukai

Kompozitinių žarnų laikiklis, pagamintas iš poliuretano

Apsauginiai žiedai, pagaminti iš NBR, EPDM gumos arba silikono

Apsauginiai žiedai, pagaminti iš NBR, EPDM gumos arba silikono

 Kompozitinių žarnų vežimėlis

Kompozitinių žarnų vežimėlis

Atsparios ugniai kompozitinės žarnos - FIRESAFE

Atsparios ugniai kompozitinės žarnos – FIRESAFE

Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?

Skambinkite mums: +370 52 639 372 arba rašykite mums el. paštu: vilnius@tubes-international.com