Kompensatoriai

Išsiplėtimo jungtys

Kompensatoriai – bendroji informacija

Kompensatoriai naudojami vamzdynuose, vamzdynų įrenginiuose. Skirti nedideliems judesiams (ašiniams, šoniniams ir kampiniams) ir vibracijai absorbuoti. Jie perima sujungtų vamzdyno dalių poslinkius, atsirandančius dėl vamzdyno šiluminio plėtimosi. Jie sumažina vamzdyno įtempius ir palengvina vamzdyno montavimą. Jie sugeria vibracijas ir slopina triukšmą pramoniniuose įrenginiuose ir pramoninėse mašinose. Tačiau jie turi pasižymėti dideliu cheminiu atsparumu vamzdynu tekančioms medžiagoms, atsparumu slėgiui ir temperatūrai.

Apskritai populiariausia yra silfoninė kompensatorinė jungtis. Jį sudaro gofruotas, lankstus silfonas ir atitinkama jungtis – pvz., flanšas. Priklausomai nuo silfono medžiagos kompensatoriai skirstomi į:

  • guminius kompensatorius,
  • plieninius kompensatorius,
  • PTFE kompensatoriai,
  • audinio kompensatoriai,
  • elastomeriniai kompensatoriai.

Parenkant tinkamą kompensatorių reikia atsižvelgti į žarnų parinkimui būdingus parametrus, tokius kaip terpė, darbinė temperatūra ir slėgis, tačiau visų pirma reikia atsižvelgti į judėjimo tipą (ašinis, šoninis ir kampinis), taip pat į kompensatoriaus ašinį, šoninį ir kampinį lankstumą, t. y. jėgą, kuri turi būti naudojama judėjimui ir (arba) deformacijai gauti.

Katalogas
Katalogas

Pardavimų tinklas
Patikrinkite

Užklausa
Siųsti

Produktų sąrašas:

Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?

Skambinkite mums: +370 52 639 372 arba rašykite mums el. paštu: vilnius@tubes-international.com

DUK – Plėtimo siūlės:

Kam vamzdynuose naudojamos kompensacinės siūlės?

Išplėtimo jungtys, nepriklausomai nuo jų tipo ir medžiagos, iš esmės skirtos:

  • absorbuoti šiluminį plėtimą, kurį sukelia vamzdynu tekanti terpė,
  • pašalinti arba sumažinti judėjimą ir vibraciją,
  • sumažinti konstrukcijos ir montavimo įtempius,
  • palengvinti vamzdyno komponentų ir jungiamųjų detalių montavimą.

Taigi, sumontavus jas sistemoje, kompensatoriai padidina eksploatavimo komfortą ir pailgina jos tarnavimo laiką.

Koks didžiausias slėgis gali veikti kompensatoriuje?

Leidžiamas kompensatorių darbinis slėgis gali labai skirtis ir priklauso nuo kelių veiksnių. Paprastai jis skiriasi priklausomai nuo kompensatoriaus medžiagos. Mišinys yra lankstus kompensatoriaus elementas. Taip pat labai svarbūs tokie veiksniai kaip kompensatoriaus dydis ir darbinė temperatūra arba per jį tekančios terpės tipas. Mažiausias leistinas darbinis slėgis yra medžiaginių kompensatorių slėgis. Dėl jų konstrukcijoje naudojamos medžiagos slėgis paprastai negali viršyti 0,5 baro viršslėgio. Guminiai ir PTFE kompensatoriai gali atlaikyti kur kas didesnį darbinį slėgį, kuris gali siekti atitinkamai 25 bar ir 16 bar. Plieninės kompensatorinės jungtys gaminamos taip, kad atlaikytų didžiausią leistiną darbinį slėgį, kuris gali siekti 100 bar ir priklauso nuo kompensatoriaus dydžio ir tipo.

Koks yra kompensatorių atsparumas temperatūrai?

Kompensatorių atsparumas temperatūrai priklauso nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti, tipo. Didžiausia guminių kompensatorių darbinė temperatūra priklauso nuo gumos, iš kurios jie pagaminti, tipo ir siekia +150C. PTFE (teflono) kompensatorių leistina darbinė temperatūra yra aukštesnė ir, priklausomai nuo darbinio slėgio, gali šiek tiek viršyti +200C. Kita vertus, plieniniai kompensatoriai gali veikti daug aukštesnėje temperatūroje, kuri, priklausomai nuo naudojamos medžiagos, gerokai viršija +500C. Medžiaginės kompensatorinės jungtys pasižymi didžiausiu atsparumu temperatūrai. Kadangi jos pagamintos iš specialiai sukurtų medžiagų, jos gali nepriekaištingai veikti esant darbinei temperatūrai iki +1000C ir net aukštesnei.