Ortakių žarnos ir vėdinimo žarnos
Ortakių žarnos ir vėdinimo žarnos – bendra informacija
Ortakių ir ventiliacijos žarnos yra labai lengvos ir lanksčios. Jos skirtos įvairių medžiagų dujoms ir dūmams, dulkėms, pjuvenoms, medžio drožlėms, skiedroms, birioms birioms medžiagoms ir granulėms, taip pat labai abrazyvinėms medžiagoms ištraukti ir perduoti. Galimi įvairūs dydžiai, įskaitant didesnius nei 300 mm skersmenis. Kanalinės žarnos plačiai naudojamos siurbimui (esant vakuumui), taip pat kaip tiekimo žarnos (esant slėgiui) orui ar dujoms pūsti.
Kanalinės žarnos gaminamos iš termoplastinės medžiagos (pvz., poliuretano) arba audinio, padengto tam tikra pastos medžiaga (pvz., silikonu dengto poliesterio). Atsparumą vakuumui užtikrina plieninės vielos spiralė, plieninė juostinė spiralė arba plastikinė spiralė. Atsparumas vakuumui daugiausia priklauso nuo spiralės storio, o atsparumas dilimui – nuo žarnos sienelės storio ir medžiagos, iš kurios ji pagaminta.
Vamzdynų ir ventiliacijos žarnas galima suskirstyti į šias grupes:
- dilimui atsparias žarnas;
- žarnos, atsparios aukštai temperatūrai;
- cheminėms medžiagoms atsparias žarnas;
- specialios žarnos (kitos).
Kanalinės žarnos prie vamzdyno jungiamos spaustukais ir spaustukais, naudojant jungtis ir reduktorius (aprašyta skyriuje „Kanalinių žarnų jungtys”).