STORZ jungtys
STORZ movos – bendroji informacija
STORZ simetrines movas 1882 m. suprojektavo Guido Storzas, o 1890 m. Šveicarijoje jas užpatentavo. Daugelyje Europos šalių jos tapo standartinėmis gaisrų gesinimo žarnų ir įrangos jungtimis. Todėl STORZ movos populiariai vadinamos gaisrų gesinimo movomis arba gaisrinių hidrantų movomis. Šiandien ji plačiai naudojama ne tik priešgaisrinėse sistemose, bet ir kaip bendro pramoninio naudojimo movos skystoms ir sausoms birioms medžiagoms chemijos pramonėje, maisto pramonėje, žemės ūkyje, statybose, drėkinimo sistemose ir nuotekų transporte, autocisternose birioms medžiagoms vežti ir t. t. STORZ movos turi du antgalius ant sukamosios galvutės, kuri tvirtinama prie žarnos jungties ir pritvirtinama vieliniu žiedu, arba du antgalius ant fiksuotos galvutės su sriegine jungtimi, kuri įsukama į vamzdžio, pvz., priešgaisrinio hidranto, srieginę jungtį. STORZ jungtys sujungiamos labai greitai, nes dviem dalims sujungti reikia tik 1/4 apsisukimo – tai pagrindinis jų privalumas. Didelė, neribojama tėkmė, atsparumas užteršimui ir išoriniams pažeidimams – dar viena svarbi jungčių savybė. Populiariausios yra STORZ jungtys, pagamintos iš aliuminio (lietos arba kaltinės). Liejamos movos pasižymi mažesniu medžiagos stiprumu ir yra labiau linkusios į liejimo defektus. Jas galima naudoti tik esant mažam darbiniam slėgiui (ne daugiau kaip 6 bar) ir mažiau reikliems darbams. Standartiškai tiekiame aukštos kokybės kaltines movas, kurių darbinis slėgis neviršija 16 bar, tačiau turime ir pigesnių lietų movų.
- STORZ jungtys iš aliuminio
- Standartiškai komplektuojami su baltos spalvos NBR gumos sandarikliais.
- Žalvario jungtys, dažnai naudojamos laivų statybos pramonėje, turi juodos spalvos NBR gumos sandariklius.
Nerūdijantis plienas jungtys standartiškai komplektuojamos su Vitono sandarikliais. STORZ movų dydis gali būti nustatomas pagal tradicinę nuorodą, susijusią su žarnos vardiniu skersmeniu (pvz., 52-C), arba pagal vidinį atstumą tarp antgalių. Galima sujungti tik tuos elementus, kurių antgaliai išdėstyti lygiai tokiu pačiu atstumu. STORZ jungčių asortimentą sudaro žarnų jungtys, tušti dangteliai, adapteriai su BSP sriegiu arba su flanšu, sukamosios jungtys, reduktoriai, jungtys su BSP sriegiu, skirtos adapteriams ir reduktoriams statyti, žarnų jungtys, STORZ kabliniai veržliarakčiai, tiekimo žarnų sandarikliai ir įsiurbimo-dalijimo žarnų sandarikliai (populiariausi). Sandarikliai gaminami iš NBR gumos (baltos arba juodos), Vitono, EPDM, silikono ir kitų medžiagų. Silikoniniai sandarikliai dažnai naudojami STORZ jungtyse, skirtose pneumatiniam transportui autocisternose, nes yra atsparūs temperatūrai. Asortimentą papildo vandens purkštukai su STORZ movomis. Jos naudojamos, pvz., kelių tiesimo darbuose.
Medžiagos tipas:
Aliumininės STORZ priešgaisrinės movos
Žalvarinės STORZ priešgaisrinės movos
Nerūdijančio plieno STORZ priešgaisrinės movos
Produktų sąrašas:
STORZ gaisro gesinimo jungtys su žarnos uodega
STORZ gaisro gesinimo jungtys su žarnos uodegėle spaustukui
Standartinis STORZ tuščias dangtelis su užraktu
STORZ priešgaisrinės movos su išoriniu sriegiu
STORZ priešgaisrinės movos su vidiniu sriegiu
STORZ priešgaisrinės movos su vidiniu sriegiu
STORZ priešgaisrinių movų montavimo laikikliai
STORZ priešgaisrinių movų reduktoriai
STORZ – apsauginiai fiksatoriai jungtims
STORZ priešgaisriniai purkštukai
STORZ priešgaisrinių movų priedai
STORZ priešgaisrinių movų veržliarakčiai
STORZ gaisro gesinimo jungtys su žarnos uodega segmentiniam spaustukui
Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?
DUK – STORZ movos:
STORZ movos – tai movos, skirtos skysčių ir birių medžiagų perdavimo sistemoms. Jos naudojamos gaisrų gesinimo, drėkinimo sistemose, chemijos pramonėje, maisto pramonėje, žemės ūkyje ir kt. Jungtys turi simetriškas fiksavimo galvutes (nesiskiria vyriškosios ir moteriškosios dalys), todėl jas galima lengvai sujungti rankiniu būdu arba veržliarakčiu pasukus 22° kampu. Svarbu sujungti detales, kurių antgaliai išdėstyti vienodu atstumu ir pagamintos iš tos pačios medžiagos.
STORZ movos dydį galima patikrinti išmatavus atstumą tarp antgalių (matuojamas ant viduje). Atstumas tarp ąselių: 31 mm, 44 mm, 51 mm, 66 mm, 81 mm, 89 mm, 105 mm, 115 mm, 133 mm, 148 mm, 160 mm, 188 mm, 220 mm, 278 mm.
Populiariausi dydžiai:
- A dydis: atstumas tarp ąselių 133 mm,
- B dydis: atstumas tarp ąselių 89 mm,
- C dydis: atstumas tarp ąselių 66 mm,
- D dydis: atstumas tarp ąselių 31 mm.
STORZ movas galima klasifikuoti pagal jungties tipą ir medžiagą.
Dažniausiai pasitaikantys jungčių galai:
- STORZ jungtis su uodegėle siurbimo ir tiekimo žarnoms,
- STORZ jungtis su uodegėle tiekimo žarnoms,
- STORZ jungtis su lygia uodega apsauginiam spaustukui tvirtinti,
- STORZ jungtis su vidiniu sriegiu,
- STORZ jungtis su išoriniu sriegiu,
- STORZ jungtis su flanšine jungtimi,
- STORZ jungties dulkių dangtelis,
- STORZ reduktoriai (leidžia sujungti skirtingų dydžių STORZ movas).
Medžiagų variantai:
- aliuminis,
- žalvaris/bronza,
- nerūdijantis plienas.
Standartiškai STORZ jungtys turi vakuumui atsparų lūpų sandariklį, skirtą siurbimo žarnoms. Pristatymo žarnoms (su trumpa žarnos uodega) skirtos movos turi vakuumui neatsparų sandariklį. Aliumininės STORZ movos turi standartinį baltą nitrilo gumos (NBR) sandariklį, žalvarinės movos – juodą NBR sandariklį, o nerūdijančiojo plieno movos – vitono sandariklį.
Gamybos metodai ir darbo parametrai skiriasi. Dėl komponentų trapumo liejamos movos gali būti naudojamos tik esant mažam darbiniam slėgiui (ne daugiau kaip 6 bar) ir ne tokiems svarbiems darbams. Kaltinės movos skirtos svarbesnėms reikmėms ir gali veikti esant didžiausiam 16 bar darbiniam slėgiui.