Garų žarnos
Guminės garo žarnos – bendra informacija
Guminės garo žarnos gaminamos iš geriausių gumos mišinių (daugiausia EPDM), sutvirtintų tekstiliniu arba plieniniu pynimu (arba virvele), priklausomai nuo darbinio slėgio. Šios žarnos skirtos sotiesiems garams, kurių didžiausias darbinis slėgis yra nuo 6 iki 18 barų, didžiausia temperatūra – nuo 160°C iki 210°C, o kai kuriais atvejais – perkaitintiems garams iki 232°C. Naudojant karštam vandeniui, vandens temperatūra neturi viršyti 90-100°C. Tiek perkaitintas garas, tiek karštas vanduo net ir esant mažesniam slėgiui ir temperatūrai daro didesnį ardomąjį poveikį žarnai nei nuolatinis veikimas naudojant prisotintą garą.
Guminės garo žarnos naudojamos įvairiose pramoninėse garo šildymo sistemose, technologinio garo sistemose ir valymui garais. Žarnos gali būti saugiai naudojamos tik tada, jei jos sumontuotos su specialiomis garo jungtimis.
Produktų sąrašas:
Garo žarnos
Garo žarnos pagal EN ISO 6134
Garo žarnos FDA
Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?
DUK – Garo žarnos ir garo jungiamosios:
Jei gamintojas nenurodo kitaip, gumines garui skirtas žarnas galima naudoti karštam vandeniui, kurio maksimali temperatūra yra apie 90 ÷ 100ºC.
Garų žarnoms naudokite garams skirtas jungiamąsias detales. Populiariausias yra EN 14423 standartas. Pagal tą patį standartą gaminami specialūs apsauginiai garo gnybtai, skirti šio tipo jungtims. Guminėms garo žarnoms negalima naudoti fasoninių detalių su nuolat užspaustais antgaliais. Tokio tipo tvirtinimas neleidžia per visą žarnos eksploatavimo laiką vėl priveržti spaustuko, o kadangi guma palaipsniui praranda savo elastines savybes, gali atsirasti nuotėkis ar net katastrofiškas jungties atitrūkimas nuo žarnos. Armatūrą galima užspausti su antgaliais tik tada, kai ji tvirtinama prie PTFE žarnų. Plieninėms žarnoms naudojamos suvirintos jungtys.
Garo žarnas galima naudoti su žarnų ritėmis, jei laikomasi atitinkamų darbo procedūrų. Prieš naudojant šį rinkinį, žarna turi būti visiškai išvyniota. Taip pat svarbu periodiškai tikrinti žarnos būklę ir įsitikinti, kad apsauginiai spaustukai yra sandarūs. Darbo metu būgnas gali labai įkaisti, todėl reikia pasirūpinti operatoriaus saugumu.
Tokiomis sąlygomis galima naudoti tik specialiai riebiai aplinkai skirtas žarnas. Gaminio specifikacijoje turi būti aiškiai nurodyta, kad išorinis žarnos sluoksnis yra atsparus alyvai. Jei žarna pagaminta pagal EN ISO 6134 standartą, įsitikinkite, kad žarnos klasė nurodyta “B”. “A” klasės žarnos nėra atsparios aliejinei aplinkai.
Po kiekvieno naudojimo gumines garo žarnas reikia nusausinti. Žarnoje likusį kondensatą gali sugerti vidinis žarnos sienelės sluoksnis. Pakartotinai kaitinant žarną, kondensatas virsta garais ir plečiasi, pažeisdamas vidinį sluoksnį (“popkorno” efektas). Jei kondensatas patenka į sąlytį su plieniniu pynimu, jis gali sukelti koroziją ir smarkiai pabloginti žarnos struktūrą.