Hidrauliniai adapteriai
Hidrauliniai adapteriai – bendra informacija
Hidrauliniai adapteriai naudojami aukšto slėgio hidraulinėse sistemose hidrauliniams lankstiems mazgams ir vamzdžiams sujungti su kitais sistemos komponentais ( siurbliais, vožtuvais, greito atjungimo jungtimis ir kt.). Jais galima pakeisti jungties tipą arba sumažinti dydį, kad jis atitiktų jungiamų komponentų jungtis. Pagaminti iš cinkuoto anglinio plieno arba AISI 316 nerūdijančiojo plieno. Jos gali b ū t i su elastomeriniais sandarikliais, pvz., O-žiedai iš NBR gumos arba Vitono. Jie skirti tipiniam aukšto slėgio hidraulikos darbinio slėgio diapazonui (apie 100-400 barų). Jie gali būti naudojami esant mažesniam darbiniam slėgiui, bendrojo naudojimo pramonėje ir pneumatikoje.
Hidraulinių adapterių darbinis slėgis
Apskaičiuojant didžiausią adapterio darbinį slėgį, saugos koeficientas turi būti vertinamas kaip šio adapterio atsparumo slėgiui ir jungties tarp adapterio ir kito prie jo prisukamo komponento stiprumo ir sandarumo derinys. Jei abiejose pusėse yra skirtingų tipų ir dydžių jungtys, adapterio darbinis slėgis bus nustatomas pagal mažesnę iš šių verčių.
Medžiaga ir darbinės temperatūros diapazonas
- Cinkuotas anglinis plienas: nuo -40°C iki +200°C (jei reikia tam tikro minimalaus atsparumo smūgiams minusinėje temperatūroje, susisiekite su „Tubes International”, virš 100 °C rekomenduojama darbinio slėgio korekcija).
- Nerūdijantis plienas AISI 316: nuo -270°C iki +800°C (virš 100°C rekomenduojama koreguoti darbinį slėgį).
- Sandarinimas: NBR (nitrilas): nuo -25°C iki +100°C; FKM (vitonas): nuo -20°C iki +200°C.
Adapteriai sandarinami juos pritvirtinant, paprastai naudojant PTFE juostą, klijuojamą arba varinį sandariklį, taip pat 60° kūgio kampu.