Maisto ir gėrimų žarnos
Maisto ir gėrimų žarnos – bendra informacija
Maisto pramonei skirtos žarnos gali liestis su maisto produktais ir pusgaminiais. Žarnų medžiagoje neturi būti medžiagų, kurios gali patekti į maistą, kelti pavojų žmonių sveikatai, bloginti maisto produktų skonį ir kokybę. Vidinis maisto žarnos sluoksnis gaminamas iš aukštos kokybės ir grynumo gumos ir plastiko medžiagų, atitinkančių Europos Sąjungos ir FDA taisykles. Šie reglamentai apima reikalavimus, susijusius su:
- medžiagomis, patvirtintomis liestis su maistu;
- leistinu priedų kiekiu ir išsiskyrimo vertėmis; žarnos komponentų kiekiu, kurie iš žarnos medžiagos patenka į imitacines medžiagas, veikiančias kaip tam tikros rūšies maistas;
- atitinkamo ženklinimo, pvz., simbolio (stiklinė ir šakutė);
Geriamajam vandeniui taikomi atskiri nacionaliniai standartai. Daug žarnų, skirtų maisto produktams, ypač žarnos, atitinkančios padidintus, pvz., JAV farmakopėjos reikalavimus, taip pat gali būti naudojamos kosmetikos ir farmacijos pramonėje. Renkantis žarną maisto produktams, svarbu pasirinkti žarną, tinkamą konkrečiam įrenginyje naudojamam valymo metodui, pavyzdžiui, CIP (Cleaning in Place) arba sterilizacijai, pavyzdžiui, SIP (Sterilisation in Place).
Kad įrenginys būtų higieniškas, taip pat svarbu kruopščiai parinkti ir sumontuoti jungiamąsias detales ir movas. Dažniausiai naudojamos AISI 316 nerūdijančiojo plieno jungtys su tinkamai apdirbtu nedidelio šiurkštumo vidiniu paviršiumi (žr.) Movos montuojamos naudojant sliekinius spaustuvus, varžtinius spaustuvus arba užspaudžiamos antgaliais.
Jei norite rasti daugiau žarnų, tinkamų maisto produktams perpilti, patikrinkite šias grupes: bendrosios paskirties, cheminių medžiagų, medžiagų tvarkymo žarnos (sausų ir birių maisto produktų), kanalinės žarnos, metalinės, PTFE ir silikoninės žarnos, peristaltinių siurblių vamzdeliai ir TYGON® vamzdeliai.