Birių medžiagų tvarkymo žarnos

Birių medžiagų tvarkymo žarnos

Birių medžiagų tvarkymo žarnos – bendra informacija

Medžiagų tvarkymo žarnos naudojamos birioms birioms medžiagoms, turinčioms didelį dilimo koeficientą, perkelti. Jos naudojamos tokiose srityse kaip smėliavimas, šratavimas, sausas ledas, gipso, betono, cemento, smėlio ir žvyro, taip pat grūdų, granulių, pašarų, sėklų, cukraus, miltų pernešimas (išsamią informaciją apie taikymą rasite konkrečių žarnų katalogo puslapiuose).

Kad atitiktų specifinius šių sričių reikalavimus, medžiagų tvarkymo žarnos gaminamos iš tokių dilimui atsparių medžiagų, kaip antai: SBR/NR gumos mišinys, PU/PVC plastikas arba keraminės plokštelės, įterptos į natūralų kaučiuką. Vidinis maistinių žarnų sluoksnis gaminamas iš baltosios gumos. Guminių žarnų vidinio sluoksnio atsparumas dilimui pagal DIN 53516 svyruoja nuo 36 mm3 iki 80 mm3 (kuo mažesnė vertė, tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui).

Šios grupės žarnų vidinis skersmuo gali būti nuo 13 iki 500 mm. Didžiausias darbinis slėgis yra 80 bar (žarnos betonui).

Jungtys gali būti montuojamos ant medžiagų tvarkymo žarnų naudojant sliekinius spaustuvus, varžtinius spaustuvus, specialius užsukamus flanšus arba gali būti užspaudžiamos antgaliais. Daugiau informacijos rasite skyriuje „Pramoninės jungtys”.

Kitų medžiagų tvarkymo žarnų ieškokite ortakių žarnų grupėje ir plieninių juostinių žarnų grupėje.

Medžiagų tvarkymo žarnos – birioms medžiagoms

Žarnos, skirtos birioms medžiagoms, naudojamos granulėms, pašarams, sėkloms, grūdams, cukrui, miltams, milteliams, cementui, kalkėms ir smėliui perkelti. Šios sausos birios medžiagos žarnomis transportuojamos naudojant suslėgtą orą arba nenaudojant slėgio (gravitacinis kritimas). Plačiai naudojamos sandėliuose, bokštuose, cemento gamyklose, kasyklose, elektrinėse, plieno gamyklose, izoliacinių medžiagų gamybos įmonėse. Dažnai naudojamos kelių ir geležinkelių transporte pakrovimo ir iškrovimo operacijoms (cementovežiai, pašarų sunkvežimiai, miltų sunkvežimiai).

Medžiagų tvarkymo žarnos birioms medžiagoms krauti gaminamos iš dilimui atsparaus SBR/NR gumos mišinio, PU/PVC plastikinės medžiagos arba keramikos. Vidinis maisto produktų perkrovimo žarnų sluoksnis pagamintas iš baltosios gumos. Vidinio gumos sluoksnio atsparumas dilimui nustatomas pagal gumos tūrio nuostolius, išreikštus kubiniais milimetrais pagal ISO 4649 (anksčiau pagal DIN 53516) – kuo mažesnė vertė, tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui.

Armatūra, skirta žarnoms, skirtoms birioms medžiagoms tvarkyti (žr. PRAMONINĖ ARMATŪRA), turėtų būti tvirtinama sliekiniais spaustuvais, juostiniais ir varžtiniais spaustukais arba užspaudžiama antgaliais.

Dėl kitų birioms medžiagoms skirtų medžiagų tvarkymo žarnų taip pat žr. šias žarnų grupes: kanalinės žarnos ir plieninės juostinės žarnos.

Smėliavimas

Žarnos, skirtos valymui ir šlapiam smėliavimui: smėliu, plieno šratais arba sausuoju ledu.

Jos pagamintos iš itin atsparaus dilimui SBR/NR gumos mišinio, sutvirtinto tekstiline virvele. Vidinio gumos sluoksnio atsparumas dilimui nustatomas pagal gumos tūrio nuostolius, išreikštus kubiniais milimetrais pagal ISO 4649 (anksčiau pagal DIN 53516) – kuo mažesnė vertė , tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui.

Jos naudojamos su specialiomis jungtimis ir antgaliais, skirtais smėliavimui, pagamintais iš ketaus, aliuminio arba nailono (žr. PRAMONINĖS JUNGTYS).

Giluminės žarnos
Žvyro ir smėlio su vandeniu tiekimo ir įsiurbimo žarnos, naudojamos įsiurbimo žemsiurbėse ir žemsiurbių kateriuose atliekant gilinimo darbus, kuriais siekiama pašalinti nuosėdas iš vandens dugno arba pagilinti vandens kelius. Jos naudojamos žemsiurbės nešmenims (masei) nuo dugno išsiurbti, o paskui perkelti iš žemsiurbės į sąvartyną. Naudojami žvyro ir smėlio karjeruose.

Vidinis sluoksnis pagamintas iš SBR/NR gumos, sutvirtintos tekstiliniu kordu arba plieninės vielos pyne, su papildoma plienine spirale. Išorinis sluoksnis atsparus jūros vandeniui, alyvai, dilimui ir oro sąlygoms. Tiekiamos kaip sukomplektuotos žarnos su įmontuotais vulkanizuotais ir guma apsaugotais flanšais.

Kietosios dalelės, tekančios žarnos oro, vandens ar pusiau skystos masės srautu, trinasi į žarnos ar jungties sieneles ir atsitrenkia į jas įvairiais kampais, ypač tose vietose, kur srautas yra turbulentinis arba keičia kryptį (pvz., žarnos vingiai, jungties alkūnės). Žarnos ar jungiamosios detalės dėvėjimasis pasireiškia medžiagos praradimu, vidinio žarnos sluoksnio dilimu, pūslių ir įdubimų susidarymu.

Gumos dilimo standartai ir jų svarba
Dilimo bandymai atliekami matuojant gumos bandinio, kuris yra disko pavidalo diskas, tam tikra apkrova spaudžiamas prie besisukančio ritinėlio, padengto abrazyviniu popieriumi, tūrio nuostolius (mm3) po nustatyto dilimo atstumo (apsisukimų skaičiaus). Išsami informacija pateikta ISO 4649 arba senesniame DIN 53516. Tokių bandymų rezultatai, kuriuos gamintojai nurodo kiekvienos žarnos vidiniame sluoksnyje, leidžia tik teoriškai palyginti žarnas: geresnės, atsparesnės dilimui žarnos dilimo (nuostolių) vertė, išreikšta mm3, yra mažesnė: 50 mm3 yra geriau nei 80 mm3.

Tačiau kaip yra praktiškai?
Dilimas priklauso nuo daugelio veiksnių derinio:

  • dalelių pobūdžio (medžiagos, kietumo, dydžio, svorio, formos);
  • dalelių smūgio į sienelės medžiagą greičio ir kampo;
  • sienelės fizinių savybių (medžiagos, jos kietumo, atsparumo dilimui ir kitų mechaninių savybių, paviršiaus lygumo);
  • temperatūra ir jos poveikis medžiagos savybėms;

Todėl laboratorijoje išmatuotas medžiagos atsparumas dilimui yra tik vienas iš daugelio veiksnių, lemiančių žarnos ar jungiamosios detalės dilimo charakteristikas. Neįmanoma apskaičiuoti medžiagų tvarkymo žarnos tarnavimo laiko: ta pati žarna gali gerai veikti labai ilgai arba trumpai, priklausomai, pavyzdžiui, nuo granulių grūdelių formos. Vidinio žarnos sluoksnio storis turi didelę reikšmę žarnos tarnavimo laikui.

Guma arba plastikas dažnai yra geresni už metalą
Daugeliu atvejų guma ir kai kurie plastikai veikia geriau ir mažiau dėvisi nei, pavyzdžiui, plienas. Tačiau kodėl? Kietosios dalelės kinetinė energija, kai ji atsitrenkia į guminį paviršių, virsta šio paviršiaus tamprumo deformacijos energija ir didžiąja dalimi atiduodama dalelei, kai ji atšoka, nesuardydama guminio paviršiaus. Štai kodėl plieninių vamzdynų alkūnės yra išklotos guma, o kai kurios plieninės jungtys montuojamos žarnos išorėje, o ne įkišamos į žarną. Įprastos medžiagos, naudojamos medžiagų tvarkymo žarnų vidiniam sluoksniui: natūralus kaučiukas (NR), natūralaus ir sintetinio kaučiuko mišinys (NR/SBR) ir plastikai – poliuretanas (PU).

Kietosios dalelės, tekančios žarnos oro, skysčio ar pusiau skystos masės srautu, susiduria viena su kita ir atsitrenkia į žarnos sieneles, sukurdamos elektros krūvį ir sukeldamos statinės elektros krūvį. Statinė elektra yra pavojinga, nes:
– ji gali pritraukti įkrautą medžiagą (pvz., dulkes), kuri gali susikaupti ir užkimšti žarną;
– susikaupusio krūvio įtampa gali sukelti kibirkštį ir dėl to kilti gaisras arba sprogimas, kurio pasekmės gali būti katastrofiškos!

Lanksčios žarnos yra pagamintos iš gumos arba plastiko, kurie paprastai yra izoliatoriai – elektros krūviai jose negali laisvai judėti, išsisklaidyti arba nutekėti į žemę. Oras taip pat yra izoliatorius, todėl statinio elektros krūvio problema ypač aktuali pneumatiniame transporte. Kad elektros krūviai išsisklaidytų, reikia naudoti:

laidžiąją gumą:
R ≤ 106
antistatinė guma:
106 Ω < R ≤ 109
antistatinės varinės vielos:
R ≤ 10 Ω

įvairiais deriniais (vidinis sluoksnis, išorinis sluoksnis) ir priklausomai nuo žarnos paskirties. Būtinai būtina:

  • naudojant žarną su laidu – veiksmingai ir visam laikui prijungti laidą prie jungiamųjų detalių ir jį įžeminti. Patikrinkite: – Žarną, kurioje yra žarna, reikia patikrinti, ar ji yra tinkama naudoti. Viela visiškai nepakeis antistatinio vidinio sluoksnio;
  • potencialiai sprogioje aplinkoje (ATEX) – atlikite rizikos analizę.

Dėl kitų medžiagų tvarkymo žarnų patikrinkite šiuos skyrius: „Ortakinės žarnos” ir „Plieninės juostinės žarnos”.

Katalogas
Katalogas

Pardavimų tinklas
Patikrinkite

Užklausa
Siųsti

Produktų sąrašas:

Granuliuotos žarnos

Granuliuotos žarnos

Žarnos siloso ištuštinimui ir pripildymui

Žarnos siloso ištuštinimui ir pripildymui

Medžiagų tvarkymo žarnos maisto produktams

Medžiagų tvarkymo žarnos maisto produktams

Žarnos sausoms ir drėgnoms abrazyvinėms medžiagoms

Žarnos sausoms ir drėgnoms abrazyvinėms medžiagoms

Cemento, smėlio, žvyro perpylimo žarnos

Cemento, smėlio, žvyro perpylimo žarnos

Gręžtuvų žarnos

Gręžtuvų žarnos

Keraminių medžiagų tvarkymo žarnos

Keraminių medžiagų tvarkymo žarnos

Smėlio valymo žarnos

Smėlio valymo žarnos

Šratavimo žarnos

Šratavimo žarnos

Ledo smėliavimo žarnos

Ledo smėliavimo žarnos

Ar jums reikia pagalbos renkantis jūsų sistemai tinkamą gaminį?

Skambinkite mums: +370 52 639 372 arba rašykite mums el. paštu: vilnius@tubes-international.com