Birių medžiagų tvarkymo žarnos
Birių medžiagų tvarkymo žarnos – bendra informacija
Medžiagų tvarkymo žarnos naudojamos birioms birioms medžiagoms, turinčioms didelį dilimo koeficientą, perkelti. Jos naudojamos tokiose srityse kaip smėliavimas, šratavimas, sausas ledas, gipso, betono, cemento, smėlio ir žvyro, taip pat grūdų, granulių, pašarų, sėklų, cukraus, miltų pernešimas (išsamią informaciją apie taikymą rasite konkrečių žarnų katalogo puslapiuose).
Kad atitiktų specifinius šių sričių reikalavimus, medžiagų tvarkymo žarnos gaminamos iš tokių dilimui atsparių medžiagų, kaip antai: SBR/NR gumos mišinys, PU/PVC plastikas arba keraminės plokštelės, įterptos į natūralų kaučiuką. Vidinis maistinių žarnų sluoksnis gaminamas iš baltosios gumos. Guminių žarnų vidinio sluoksnio atsparumas dilimui pagal DIN 53516 svyruoja nuo 36 mm3 iki 80 mm3 (kuo mažesnė vertė, tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui).
Šios grupės žarnų vidinis skersmuo gali būti nuo 13 iki 500 mm. Didžiausias darbinis slėgis yra 80 bar (žarnos betonui).
Jungtys gali būti montuojamos ant medžiagų tvarkymo žarnų naudojant sliekinius spaustuvus, varžtinius spaustuvus, specialius užsukamus flanšus arba gali būti užspaudžiamos antgaliais. Daugiau informacijos rasite skyriuje „Pramoninės jungtys”.
Kitų medžiagų tvarkymo žarnų ieškokite ortakių žarnų grupėje ir plieninių juostinių žarnų grupėje.
Medžiagų tvarkymo žarnos – birioms medžiagoms
Žarnos, skirtos birioms medžiagoms, naudojamos granulėms, pašarams, sėkloms, grūdams, cukrui, miltams, milteliams, cementui, kalkėms ir smėliui perkelti. Šios sausos birios medžiagos žarnomis transportuojamos naudojant suslėgtą orą arba nenaudojant slėgio (gravitacinis kritimas). Plačiai naudojamos sandėliuose, bokštuose, cemento gamyklose, kasyklose, elektrinėse, plieno gamyklose, izoliacinių medžiagų gamybos įmonėse. Dažnai naudojamos kelių ir geležinkelių transporte pakrovimo ir iškrovimo operacijoms (cementovežiai, pašarų sunkvežimiai, miltų sunkvežimiai).
Medžiagų tvarkymo žarnos birioms medžiagoms krauti gaminamos iš dilimui atsparaus SBR/NR gumos mišinio, PU/PVC plastikinės medžiagos arba keramikos. Vidinis maisto produktų perkrovimo žarnų sluoksnis pagamintas iš baltosios gumos. Vidinio gumos sluoksnio atsparumas dilimui nustatomas pagal gumos tūrio nuostolius, išreikštus kubiniais milimetrais pagal ISO 4649 (anksčiau pagal DIN 53516) – kuo mažesnė vertė, tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui.
Armatūra, skirta žarnoms, skirtoms birioms medžiagoms tvarkyti (žr. PRAMONINĖ ARMATŪRA), turėtų būti tvirtinama sliekiniais spaustuvais, juostiniais ir varžtiniais spaustukais arba užspaudžiama antgaliais.
Dėl kitų birioms medžiagoms skirtų medžiagų tvarkymo žarnų taip pat žr. šias žarnų grupes: kanalinės žarnos ir plieninės juostinės žarnos.
Smėliavimas
Žarnos, skirtos valymui ir šlapiam smėliavimui: smėliu, plieno šratais arba sausuoju ledu.
Jos pagamintos iš itin atsparaus dilimui SBR/NR gumos mišinio, sutvirtinto tekstiline virvele. Vidinio gumos sluoksnio atsparumas dilimui nustatomas pagal gumos tūrio nuostolius, išreikštus kubiniais milimetrais pagal ISO 4649 (anksčiau pagal DIN 53516) – kuo mažesnė vertė , tuo didesnis žarnos medžiagos atsparumas dilimui.
Jos naudojamos su specialiomis jungtimis ir antgaliais, skirtais smėliavimui, pagamintais iš ketaus, aliuminio arba nailono (žr. PRAMONINĖS JUNGTYS).
Giluminės žarnos
Žvyro ir smėlio su vandeniu tiekimo ir įsiurbimo žarnos, naudojamos įsiurbimo žemsiurbėse ir žemsiurbių kateriuose atliekant gilinimo darbus, kuriais siekiama pašalinti nuosėdas iš vandens dugno arba pagilinti vandens kelius. Jos naudojamos žemsiurbės nešmenims (masei) nuo dugno išsiurbti, o paskui perkelti iš žemsiurbės į sąvartyną. Naudojami žvyro ir smėlio karjeruose.
Vidinis sluoksnis pagamintas iš SBR/NR gumos, sutvirtintos tekstiliniu kordu arba plieninės vielos pyne, su papildoma plienine spirale. Išorinis sluoksnis atsparus jūros vandeniui, alyvai, dilimui ir oro sąlygoms. Tiekiamos kaip sukomplektuotos žarnos su įmontuotais vulkanizuotais ir guma apsaugotais flanšais.